logo

Aile Hekimleri Cuma günü Yeniden iş bırakacak!

Aile Hekimleri Cuma günü Yeniden iş bırakacak!

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilçemizde de tüm Aile Hekimleri iş bırakacaklar.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliği ile Aile Hekimliği çalışanlarının statüsünün İl Sağlık Müdürlüklerine bağlanmasını istemeyen Aile Hekimliği çalışanları Cuma günü yeniden iş bırakacaklar.
Daha önce pazartesi günü iş bırakma eylemi yapan Aile Hekimliği çalışanlarının yeni yönetmelikle iş güvencelerinin sona erdirdiğini iddia eden Aile Hekimliğinde çalışan doktor ve personel Cuma günü iş bırakacak.
Edinilen bilgiye göre, yönetmelik geçici olarak durdurulsa da, Aile Hekimleri ve personeli yönetmeliğin tamamen durdurulmasını ve geri çekilmesini talep ediyorlar.
Pandemi döneminde herkesin minnettar olduğunu ifade ettikleri hekimlerin içerisinde yer alan Aile Hekimleri, tüm dünyada uygulanan pozitifliğe karşın Türkiye’de Aile Hekimlerinin hem maddi hem de özlük haklarının kesilmesi nedeniyle alınan GREV kararı aldıklarını; 30 Haziran tarihinde yayınlanan yönetmelikle Aile Hekimleri çalışanlarının basına demeç verme gibi haklarının bile kısıtlandığı, özellikle pandemi döneminde cansiperane şekilde çalışan Aile hekimlerinin ücretlerinde düşmeye yol açan bir uygulamanın gündeme getirilmesine tepkilerinin devam edeceğini belirtiyorlar.

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?