logo

ALDATILIYORUZ


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Kendi kendimizi aldatıyoruz. Avutuyoruz diyemiyorum, gerçekten kendimizi aldatıyoruz.
Nasıl mı (?) anlatmaya çalışayım.
– Bir politikacı geliyor, basıyor havayı, “Vezirköprü’ye Çimento Fabrikası kuruyoruz. Yeri falan da hazır, Avdan köyü civarında yapılacak!..”
Bizi bu işe inandırmak ve sevindirmek için de fabrikada çalışacak bin kadar işçi adayına işe girmek için gerekli belgeleri hazırlatılıyor.
Peki sonuçta ne oluyor (?) İnsanlar aldatılıyor ve hayal kırıklığına uğruyor.
– Başka bir aldatma olayı ise şöyle.
Kunduza büyük bir tesis yapılacak, adı “Gençlik Spor Kamp Eğitim Merkezi.”
Hatta o kadar ileri gidiliyor ki, tesisin ihalesi yapılıyor, İhaleyi alan müteahhit işe başlıyor. İş o kadar inandırıcı ki, biz bile bu büyük tesisin yapılacağına inandık ve aldatıldık.
Hatta bana göre çok ilginç, inşaatın malzemeleri Vezirköprü üzerinden mi, yoksa Osmancık’tan mı taşınacak (?) diye tartışma başlıyor.
Biz bu taşımanın Vezirköprü’den yapılmasını böylece ilçe esnafının hem de Vezirköprü kamyoncu esnafının bu işten yararlanmasını savunuyoruz.
Sonuçta kocaman bir aldatılma, gene boşluğa düşüyoruz.
Aldatılma bitti mi (?), hayır devam ediyor.
Kenevir olayı “kenevirin merkezi Vezirköprü olacak, Vezirköprü’ye kenevir işleme tesisi kurulacak.” Peki ne oldu (?) yıllar geçti atılmış bir adım yok. Gene aldatıldık!..
Vezirköprü Cumhuriyet Meydanı’nda bağırdı gene politikacılar. “Vezirköprü’ye tren getireceğiz.” Uzatmaya gerek yok, lafı bile edilmiyor. Unutuldu!
Peki; Vezirköprü-Alaçam yolu ne oldu ( ?) söz vermeyen kalmadı.
Bakanı, Milletvekili, Valisi yani devletin tüm yetkilileri, hatta vali eşleri bile. Yine aldatıldık.
– Uluçay deresi ıslahı başlı kaldı.
– Şimdi gündemde Havza-Vezirköprü, Vezirköprü-Durağan yolu var.
Doğrusu ya, aldatıla aldatıla gözümüz korktu.
Eski devlet hastanesi de unutulanlardan, o güzelim hastane üniversiteye (Yüksekokula) ek bir eğitim yuvası olamaz mı?
Mesela istemeyi bile unuttuğumuz bir fakülte, örneğin hemşirelik yüksekokulu gibi…

Share
21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlla gidecekse Emniyet Müdürlüğü gitmeli

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Giderek Havza'ya doğru ilerlemekte olan Vezirköprü'de özellikle hastanenin yeni binasına taşınmasından sonra bir dağınıklık yaşanmaya başladı. Belediye binasının da olduğu şehir merkezi merkez olmaktan çıkarken eski hastaneye doğru olan kısımda da esnafın eski işgücünü yakalaması güçleşti. İlçemizde Belediye binası ve Hükümet Konağı'nın da merkezden taşınarak Esentepe Mahallesi'ne gitmesine çalışıldığı haberleri yayıldı. Hükümet Konağı için gidiş şimdilik durdu. Ancak Vezirköprü Belediyesi'nin Esentepe'deki Tır Garajı olarak bilinen alana gitm...
 • HAVANDA SU MU DÖVÜYORUZ?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yıllardan beri tartışır dururuz. Bu ilçe de turizmi geliştirelim, ancak turizmle kalkınırız sanısındayız. İlçe de sanayi geliştirelim, ancak sanayi ile kalkınırız, göçü sanayi ile durdururuz umuduyla… İnşaat sektörü zaten ölü yatırım. Son yıllarda zaten herkes müteahhit oldu. İnşaat sektörü, ne göçü durdurdu ne de kalkınmayı sağladı. Ancak her köşede bir milyoner yarattı. Toplumsal kalkınmaya olumlu bir etkisi olmadı. Peki; tarım yöresi olan Türkiye nüfusunun tersine, nüfusunun % 70'inin kırsalda yaşadığı Vezirköprü'de, neden tarım...
 • Tatil Sürecini Nasıl Değerlendirmeliyiz?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yoğun ve yorucu bir eğitim yılının ardından tatil sürecine girdik. Dönemin yoğun ve yorucu olmasının nedeni pandemiden kalan birikmiş enerjinin bazen ertelenmiş çalışmaların ve edinilmiş alışkanlıkların okula uyumu zorlaştırması oldu. Yine de tüm bunlara rağmen uyum sürecine genel olarak girildi ve dönem bitirildi. Şimdi bizi güzel bir tatil süreci bekliyor. Okul dönemi çocuklar ve veliler için zorlayıcı olsa da tatil dönemi de hem çocuklar hem veliler için belirsizlik oluşturabiliyor. Çocukların gün içinde neler yapacağı, ailelerin sürekli...
 • Küçük Sanayi yapılabilir mi?

  15 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de beklenen işlerden biri de Küçük Sanayi Sitesi. Belediye'nin öncüsü olduğu çalışmayla Avdan Bölgesi'ndeki Karma OSB'nin yapılacağı söylenen alanın yanına mı yapılacak, yoksa Ticaret ve Sanayi Odası'nın öncülüğünde kurulan Vezirköprü Karma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile yürütülen çalışmanın bir ürünü mü olacak, ya da Vezirköprü'de yeni bir küçük sanayi sitesi olabilecek mi? Birlikte göreceğiz. Bu çalışmaların başlangıcından haberdar olmakla birlikte, küçük sanayiler hakkında yaşanan gelişmelerden büyük kısmın haberinin olmadığ...