logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 4 Gün Daha Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 4 Gün Daha Sokağa Çıkma  Yasağı İlan Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal izolasyonun devamı ve teması en aza indirmek amacıyla 4 günlük sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini açıkladı.
Erdoğan; 22 Nisan gecesi 00.00’dan başlamak ve 26 Nisan gecesi 00.00’da sona ermek üzere sokağa çıkma yasağı kararı alındığını ifade etti.
Erdoğan tarafından Pazartesi akşamı yapılan açıklamada; “Bu çerçevede şehirler arası ulaşım kısıtlamasının salgının yayılmasını engellemede önemli katkısını gördük. Uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da salgının kontrolünde büyük fayda sağladı.
Ayrıca 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise günlük hayata etkisini en az düzeyde tutacak şekilde yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırması yapmayı özellikle planlıyoruz. 22 Nisan akşamı 00.00’dan itibaren, 23 Nisan zaten tatil, 24-25 ve 26 Nisan 00.00’a kadar bu devam edecek. 26 Nisan pazar 24.00 itibarıyla sokağa çıkma kısıtlaması sona erecek.
Amacımız önlemleri en titiz şekilde uygulayarak, salgının seyrini ülkemizin Ramazan Bayramı sonrası normale dönüşüne imkân sağlayacak seviyeye indirmiş olmaktır. Bazı adımları bayram öncesi de atmaya başlayabiliriz. Tüm sektörlerin buna göre hazırlıklarını yapmalarında fayda görüyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Share
61 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?