logo

Deva Partisi Vezirköprü’de ilk kongresini yaptı Ok, Resmen Başkan Seçildi

Deva Partisi Vezirköprü’de ilk kongresini yaptı Ok, Resmen Başkan Seçildi

Geçmişte Dışişleri ve Ekonomi Bakanlığı görevlerinde bulunan Ali Babacan’ın kurduğu Deva (Demokrasi ve Atılım) Partisi Vezirköprü’de ilk kongresini geçtiğimiz Cuma günü yaptı.

Ekim ayının başlarında ilçemizde sigorta işletmeciliği yapan İbrahim Hakkı Ok’a görevin tevdi edilmesinin ardından teşkilatlarını şekillendirmeye başlayan Demokrasi ve Atılım Partisi (Deva Partisi) kurucu ilçe başkanlığını İbrahim Hakkı Ok’un üstlendiği ilk kongresini Köprülü Mehmet Paşa Camii karşısında bulunan parti binasında gerçekleştirdi.
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan 1.Olağan Kongre kurucu İlçe Başkanı İbrahim Hakkı Ok’un konuşmasıyla devam etti.
Ok; “Biz bu işe kurucu il başkanımız Kebire hanımın görevlendirmesiyle başladık. Başladığımız günden beri teşkilatımızı oluşturduk. Görevlendirmeler başladı. Partimize yaklaşık 60 civarında üye kazandırdık. Yaptığımız üyelerle birlikte delege listemizi hazırladık ve bugün de seçimimizi gerçekleştiriyoruz. “ dedi.
Ardından konuşma yapan Deva Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer ise; “Yaklaşık dört aydır yoğun bir şekilde teşkilatlanmaya devam ediyoruz. 12 ilçemizde teşkilatlanmamız tamamlanmış durumda. 5 ilçemizde daha teşkilatlanma çalışmamıza devam ediyoruz. 8 Aralık il kongremiz gerçekleştirilecek. Geldiğimiz bu nokta umut verici.
Deva ailesi her geçen gün büyüyor. Bu bize gurur veriyor. Partimize büyük bir ilgi var. Bizi bu masada toplayan nokta gelecek kaygımız. Birbirimize sahip çıkıp iyi bir ekip ruhuyla birbirimize güvenerek Türkiye’de bir değişim yapmak için buradayız. Bu değişim için elbirliği ile savaşacağız. Bu noktada kongremiz hayırlı olsun.” Dedi.
Konuşmalar sonrası delegelerin çoğunluğunun katılımıyla oylama işlemi yapıldı. Oylamanın sonucunda kurucu Başkan İbrahim Hakkı Ok, resmen başkan olarak seçildi.

OK başkanlığında oluşturulan ilçe yönetim kurulu asil üyeliğine Muhittin Kurt, Ali Öztürk, Mehmet Elmas, Hüseyin Ulusoy, Sevilay Terzioğlu Özata, Mustafa Bolat, Sebahattin Ay, Murat Bursalı, Halis Çelik, Muharrem Mübarek, Abdulkadir Bişkin, Mevlüt Yücel, Hasan Taşan ve Yaşar Özay seçildi. Yedek üyeliğe ise; Kamil Gül, Arslan Kurt, Yusuf Akkaya, Ahmet Karadaş, Mehmet Kaşcı, Arif Kervan ve Muhammet Bahadır seçilen diğer isimler oldu.
İl delegeliğine ise İbrahim Hakkı Ok, Resul Yüksek, Muhittin Kurt, Ali Öztürk, Mehmet Elmas, Hüseyin Ulusoy, Sevilay Terzioğlu Özata, Mustafa Bolat, Sebahattin Ay, Murat Bursalı, Halis Çelik, Muharrem Mübarek, Ahmet Burak Mübarek, Abdulkadir Bişkin, Mevlüt Yücel, Hasan Taşan, Yaşar Özay, Ömer Kurt, Nalan Ok, Kamil Gül ve Şerif Kurt seçilen isimler oldu.
Kongreye; Deva Partisi Samsun İl Başkanı Kebire Birer, Samsun İl Başkan Yardımcısı, Kavak İlçe Başkanı Üzeyir Başkaya, Başkan Yardımcısı Abdullah Özal katıldı.

Share
79 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?