logo

Dolandırılmaktan Postane Müdürü Sayesinde Kurtuldu

Dolandırılmaktan Postane Müdürü Sayesinde Kurtuldu

İlçemiz Vezirköprü PTT Müdürlüğü ekipleri bir vatandaşı dolandırılmaktan son anda kurtardı.

                Vezirköprü PTT Müdürlüğü’nden emekli maaşı alan Dursun Ak isimli vatandaşı arayarak kendilerini komiser olarak tanıtan dolandırıcılar Ak’ın adının Fetö olaylarına karıştığını ve acilen PTT’den 25 Bin TL kredi kullanarak kendilerine ait hesaba para yatırması halinde olaydan aklanacağını ifade ettiler.

                Bu sırada Vezirköprü PTT Şubesine giderek kredi kullanmak isteyen Ak’ın durumundan şüphelenen Vezirköprü PTT Şubesi Müdürü Şenol Demirci ve güvenlik görevlisi dikkatleri sayesinde Dursun Ak’ı dolandırılmaktan son anda kurtardı.

                Olayla ilgili olarak gazetemize açıklama yapan PTT Vezirköprü Şube Müdürü Şenol Demirci; “Dursun Ak amcamızı dolandırmaya çalışan dolandırıcılar her gün yüzlerce vatandaşımızı dolandırmaya çalışıyorlar. Güvenlik görevlimizin dikkati sayesinde Dursun amcamız dolandırılmaktan son anda kurtarıldı. Bu gibi durumlar karşısında telefonla aranarak para istenmesi gibi durumlarda hiçbir şekilde itibar edilmemesi ve böyle bir durumun olması halinde en yakın emniyet birimlerine  haber verilmesini rica ediyoruz. Dursun amcamıza çok geçmiş olsun.” Dedi.

Share
202 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?