logo

GAZETELER YALAN YAZIYOR!


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Her kesimden genç, orta yaşlı; her meslekten insanlarla Vezirköprü sorunları üzerine zaman zaman sohbet ediyoruz.
Konu daha önce siyasi yetkililerin Vezirköprü’ye yapılacağını vaat ettiği yatırımlara geliyor.
Konuştuğumuz birçok insan gazeteleri ve habercileri eleştiriyor.
Şöyle görüşler var; Tabi bunlar bilinçli değil, genellikle bilgisizce ortaya atılan sözler. Peşinen söyleyelim ki haberler, habercilere ve haberlerin yayımlandığı gazetelere ait değildir.
Ülkede iktidara sahip olanlar ve onların yerel yöneticileri söyler, onlar yetkili ve etkili oldukları için medya haber kurumları (Basılı ve Görsel) onların söylediklerini kamuoyu ile paylaşırlar.
Bu haberlerin yayımlanması, yayımlandığı gazeteleri ve haberleri yazanları bağlamaz.
Sözleri söyleyen iktidar sahiplerini ve sözcülerini bağlar. Yazılan haber, edilen vaatler eğer yerine gelmiyorsa yalanı söyleyen medya ve medya sorumluları değil, vaadi yapan (sözü söyleyen) etkili ve yetkililerdir.
Vatandaş soruyor;
– Bir zamanlar Vezirköprü gazeteleri yazdı. Vezirköprü’ye tren gelecek!
Hani gelmedi?
– Kunduza büyük yatırım. Gençlik Kamp Eğitim Merkezi yapılıyor.
Hani nerede kaldı?
– Vezirköprü’ye çimento fabrikası yapılıyor.
Yapıldı da biz mi görmedik?
Sormaya devam ediyor yurttaşlar;
– Tarım yöresi olan koskocaman ilçede ilçe tarım binası yıkıldı. Hemen yapılacaktı.
Ne zaman yapılacak?
– Organize Sanayi ve Küçük Sanayi Sitesi ile BESİ organize sitesi inşaatları daha önce yapılıyor dendiği halde halen bu üç önemli kuruluş nerelerde yapılıyor?
İnşaatları göremiyoruz. Yapıldığı yerleri gösterir levhalar nerelerde asılı acaba?
– Önce Bafra’nın sonra da Durağan’ın kaptığı yarı açık cezaevini, tarihi Ağır Ceza Mahkemesi’nin bulunduğu Vezirköprü artık tamamen kaybetmiş midir?
– Sahi, Sayın Ak Parti Genel Başkanı R. Tayyip ERDOĞAN’ın bizzat vaat ettiği “Vezirköprü kenevirin başkenti olacak” vaadi bürokrasiye mi takıldı?
Evet, gazeteler yanlış yazmaz.
Söyleyenler sözünde durmaz !..

Share
17 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlla gidecekse Emniyet Müdürlüğü gitmeli

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Giderek Havza'ya doğru ilerlemekte olan Vezirköprü'de özellikle hastanenin yeni binasına taşınmasından sonra bir dağınıklık yaşanmaya başladı. Belediye binasının da olduğu şehir merkezi merkez olmaktan çıkarken eski hastaneye doğru olan kısımda da esnafın eski işgücünü yakalaması güçleşti. İlçemizde Belediye binası ve Hükümet Konağı'nın da merkezden taşınarak Esentepe Mahallesi'ne gitmesine çalışıldığı haberleri yayıldı. Hükümet Konağı için gidiş şimdilik durdu. Ancak Vezirköprü Belediyesi'nin Esentepe'deki Tır Garajı olarak bilinen alana gitm...
 • HAVANDA SU MU DÖVÜYORUZ?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yıllardan beri tartışır dururuz. Bu ilçe de turizmi geliştirelim, ancak turizmle kalkınırız sanısındayız. İlçe de sanayi geliştirelim, ancak sanayi ile kalkınırız, göçü sanayi ile durdururuz umuduyla… İnşaat sektörü zaten ölü yatırım. Son yıllarda zaten herkes müteahhit oldu. İnşaat sektörü, ne göçü durdurdu ne de kalkınmayı sağladı. Ancak her köşede bir milyoner yarattı. Toplumsal kalkınmaya olumlu bir etkisi olmadı. Peki; tarım yöresi olan Türkiye nüfusunun tersine, nüfusunun % 70'inin kırsalda yaşadığı Vezirköprü'de, neden tarım...
 • Tatil Sürecini Nasıl Değerlendirmeliyiz?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yoğun ve yorucu bir eğitim yılının ardından tatil sürecine girdik. Dönemin yoğun ve yorucu olmasının nedeni pandemiden kalan birikmiş enerjinin bazen ertelenmiş çalışmaların ve edinilmiş alışkanlıkların okula uyumu zorlaştırması oldu. Yine de tüm bunlara rağmen uyum sürecine genel olarak girildi ve dönem bitirildi. Şimdi bizi güzel bir tatil süreci bekliyor. Okul dönemi çocuklar ve veliler için zorlayıcı olsa da tatil dönemi de hem çocuklar hem veliler için belirsizlik oluşturabiliyor. Çocukların gün içinde neler yapacağı, ailelerin sürekli...
 • Küçük Sanayi yapılabilir mi?

  15 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de beklenen işlerden biri de Küçük Sanayi Sitesi. Belediye'nin öncüsü olduğu çalışmayla Avdan Bölgesi'ndeki Karma OSB'nin yapılacağı söylenen alanın yanına mı yapılacak, yoksa Ticaret ve Sanayi Odası'nın öncülüğünde kurulan Vezirköprü Karma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile yürütülen çalışmanın bir ürünü mü olacak, ya da Vezirköprü'de yeni bir küçük sanayi sitesi olabilecek mi? Birlikte göreceğiz. Bu çalışmaların başlangıcından haberdar olmakla birlikte, küçük sanayiler hakkında yaşanan gelişmelerden büyük kısmın haberinin olmadığ...