logo

Ulusoy Grubu A.P. Listesinden Ayrıldı 14 Eylül 1969 Pazar

Ulusoy Grubu A.P. Listesinden Ayrıldı 14 Eylül 1969 Pazar

Yedinci sıranın altına düşen, diğer (idealistler) diye Samsun’da tanınan Özalp grubundan 500 civarında daha az oy alan Ulusoy grubu tamamen A.P. Samsun listesinden istifa etmişlerdir.
İstifa edenler: Servet Bayramoğlu, Şevki Yücel, Osman Şahinoğlu, Süreyya Uluçay’dır. Yerlerini (idealist) grubuna dahil olan Bahri Gömert, Enver Akdağ ve Bülent İyiğin doldurmuş, Vezirköprü’den de Hamit Kiper girmiştir.

Şehir Kulübü Cinayeti İçin Koğuşturma Devam Ediyor
Şehir kulübünde işlenen cinayetin yankıları devam etmektedir.
Vezirköprü’de herkesin tanıdığı işadamı Gülami Gümüş’ün şehir kulübü terasından atılarak öldürülmesi ile ilgili yorum, söylenti ve iddialar devam etmekte (bu işte suçluyu bağımsız mahkemeler er geç çıkarır) demektedirler.
Başsavcı Yaşar Karamanoğlu’nun yürüttüğü koğuşturmada bir kısım şahitler daha ilginç şeyler anlatmışlardır.
Şahitlerin tehdit edildiği bu yüzden ifade değiştirenler olduğu iddiası karşısında şahitlerin isimlerini mahkemeye kadar neşretmemeye karar vermiş bulunmaktayız.
Elbette çok kimsenin tahmin ettiği gibi ölüme sebebiyet veren kavgayı çıkaranları adliyemiz ortaya çıkaracağı gibi, 25-30 kişinin bulunduğu bir yerde velevki büyük bir kavga içinde de olsa korkunç bir cinayet esrar perdesi karanlığında gömülmeyecektir.
Beş oy Yalçıner’i Yukarı Sıraya Aldı
Havzalı’nın milletvekilliği sağlamlaştı
Önseçim tasniflerinde yapılan 5 oyluk yanlışlık AP Samsun listesinde Termeli Mahmut Güven’i altıncı, Havzalı İsmet Yalçıner’i yedinci yapmıştı. Gözden geçirilen tasnifler sonucunda beş oyluk bir hata bulunup düzeltilmiş, bu düzeltme Yalçıner’in milletvekilliğini garantileyen 6.sıraya çıkarmış, Güven ise tehlikeli 7.sıraya gelmiştir.
2 Motosikletli Vezirköprü’den İzmir’e Gittiler
İlçemizin tanınmış işadamlarından Necmettin Tokalı ile Necdet Ağca geçtiğimiz Salı günü sabahı İzmir’e motosikletle gitmişlerdir.
Tokalı ve Ağca Vezirköprü-İzmir arası geliş-gidiş iki bin km yol kat etmiş olacaklardır.
Bafra Panayırı Açılmıştır
Bafra panayırı 8 Eylül Pazartesi günü yapılan bir törenle açılmıştır. Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Kale panayıra bu yıl bir yenilik olarak luna parkın geldiğini bir Belediye çiçek evinin kurulduğunu ve diğer senelerde olduğu gibi emita alım-satımının devam edeceğini söylemiştir. 1952’den beri açılmakta olan panayır 17 Eylül akşamına kadar devam edecektir.
Sanat enstitüsünün bu yıl açılması için gerekli hazırlıklar tamamlandı
Sanat Enstitüsü Öğretmen Bekliyor
İlçemize yıllardan beri bir ortaokul üstü okul yapılması için teşebbüse geçilmiş nihayet bakanlık bu konuda yaptığı çeşitli incelemeler ve şartlardan sonra, 1969 yılında, bu yıl içerisinde açılacağı öğrenilmiştir.
Bu hususta ilgililerden aldığımız bilgiye göre: Milli Eğitim Bakanlığından gelen bir heyetin yerinde yaptıkları inceleme sonucu bir rapor hazırlanmış eski ortaokulun tamir edilerek geçici olarak bu yıl terisada başlayabileceği atölye için iki adet barakanın inşa ettirilip bitirilmesi ve 20 bin metrekare arsanın alınması şartı koşulmuştur. Vezirköprü’de şartları yerine getirilerek ortaokul tamiratı yapılmış iki adet baraka tamamlanmış ve ayrıca istenilen 20 bin metrekarelik arsada yeni yapılacak cezaevi civarı Doyran yolu üzerinden alınarak tapusu yapılmıştır. Böylece Vezirköprü Sanat Enstitüsünün bu yıl içerisinde tedrisata başlamasını sağlamış ve şimdi öğretmen kadrosu beklenmektedir.
Kaymakam İstemihan Talay Ankara’ya Atandı
Bundan bir süre önce Vezirköprü’den Turhal’a atanan Niyazi Şeker’in yerine Kırşehir’den Kaymakam vekilliğine ilçemize tayin edilen İstemihan Talay Vezirköprü’de bir ay kadar görev yapmış İçişleri Bakanlığı kararı ile merkez planlama dairesi müdürlüğüne atanmıştır.
Yetmişlik Kadın Hamamda Yedi Buçuk Saat Kalınca Öldü
Çift hamamın kadınlara ait kısmında Yeni mahallede oturan 70 yaşında kimsesiz ve dul olan S.T. adında bir kadın hamamda fazla kaldığı için kalp sıkışmasından ölmüştür.
Bir Milyon Liralık İstimlak Yapılarak Açılan 24 Metrelik Şehir İçi Yolu Yapılıyor
Yıllardan beri bir türlü yapımı sağlanamayan 24 metre genişliğindeki şehir içi yolu bir takım çabalardan sonra seçim öncesine girdiğimiz şu günlerde yapılmaya başlanmıştır.

Share
137 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?