logo

Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. 22 basamak birden yükseldi. Vezirağaç ilk 500 firma arasına girdi.

Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş.  22 basamak birden yükseldi. Vezirağaç  ilk 500 firma  arasına girdi.

Geçtiğimiz yıl 506. sırada bulunan Vezirağaç bu yıl 22 basamak birden atlayarak 484. sıraya yükseldi.
Vezirköprü’nün ve bölgenin en büyük sanayi tesisi olan Vezirağaç büyümeyi sürdürecek.

Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. (Vezirağaç) bir kez daha hem İlçemizin hem Samsun’un hem de Türkiye’nin gururu oldu.
İlçemizin en büyük sanayi kuruluşu olan ve hemen her anlamda çıtasını yükseltmesine katkısı olan Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi hem büyümeye hem de Vezirköprü ismini tanıtmaya devam ediyor.
Son iki yıldır Türkiye’nin ilk 500 firması arasına girmeyi zorlayan ancak kıl payı kaçıran Vezirağaç, bu yıl hedefini tutturdu.
İstanbul Sanayi Odası tarafından her yıl açıklan Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 büyük firması 2018 yılı rakamlarını dün açıkladı.
Açıklanan rakamlara göre Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı olan Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. (Vezirağaç) 429.712.656 liralık üretimden net satışıyla ilk 500 firma arasında yer aldı.
Geçtiğimiz yıl açıklanan rakamlarda 307.736.674 lira ile ikinci 500 firma arasında 6. sırada bulunan Vezirağaç 22 basamak birden yükselerek 484. sırada yer aldı.
Vezirağaç yakaladığı bu ciroyla alanında da daha önemli bir yere sahip oldu.
Vezirköprü Orman Ürünleri ve Kağıt Sanayi A.Ş. Mali İşler Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kenan Özer:
– Vezirköprü Orman Ürünleri Sanayi olarak her yıl biraz daha büyüyor olmaktan dolayı gururluyuz. Hem Vezirköprü’ye hem Samsun’a hem de ülke ekonomisine katkı sunmak bizleri mutlu ediyor. Ürettiğimiz parke miktarıyla piyasa payımızı artırdık. Geçtiğimiz yıla göre yaklaşık %40 büyüdük. Vezirağaç olarak büyümemizi sürdüreceğimize inanıyoruz. Dedi.
İlk 500 firma arasında Samsun’dan Yeşilyurt Demir Çelik Endüstrisi ve Liman İşletmeleri Ltd. Şti (68. sırada) ve Borsan Kablo Elektrik Aydınlatma İnşaat San ve Tic. A.Ş. (411. sırada) bulunuyor.

Share
175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?