logo

Daha ne kadar bekleyeceğiz?


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Bu hafta Vatandaş Gazetesi’nin 2016 yılının son sayısını hazırladık.
Yıl boyunca neler olmuş hatırlayalım diye arşivde kısa bir yolculuk yaptım.
Sanki yıllar birbirinin aynı.
Kaç yıldır aynı sıkıntıları çekiyor Vezirköprü; ve kaç yıldır aynı taleplerde bulunuyor.
Yine kaç yıldır bu taleplerin hiçbiri karşılık bulmuyor?
Bir zamanların vezirler diyarı Vezirköprü, gittikçe güç kaybediyor..
Mesela..
Kaç yıl daha Huzurevi’nin tamamlanmasını bekleyeceğiz mesela.. İhtiyaç raporu çıktığı halde Havza’daki merkezin deprem güvenliği nedeniyle yıkım kararı dururken, arsası üzerinde demirleri çürümeye bırakılmış şekilde kaç kış daha geçirecek?
Vezirköprü’yü dünyaya bağlayan yol olan Havza karayolu daha kaç kış sürücülerin korkulu rüyası olarak kalacak?
Organize Sanayi Bölgesi için yararlanılan hakların mı kalkması gerekiyor mesela?
Ya da küçük sanayi dediğimiz sıkışık alanın ferahlatılmasına katkı sağlamayanlar adı küçük olduğu için sanayi de küçük olsun diye mi düşünüyorlar?
Vezirköprü’nün nüfusunun 50 binlere düştüğü zaman mı göç için birileri birşeyler yapmaya çalışacak?
Birlikte başlanan Havza Devlet Hastanesi tamamlanırken, Vezirköprü’ye yapılan hastane inşaatı ne kadar sürecek?
İlçenin işini yarım bırakıp giden müteahhitlerine kaç tane daha eklenecek?
Samsun’da diğer ilçelerin tamamının Açık Cezaevi’ne kavuşmasından sonra mı Bafra’ya veya Kavak’a kaydırılan Cezaevi yapılacak?
İlçe merkezinde trafik akışının düzenlenmesi için daha kaç UKOME toplantısı yapılacak?
Kuruçay’da ‘suyun öteki tarafındakiler’ ne zaman Vezirköprülü olacak? İlçelerine geliş gidişleri rahatlayacak?
Tarımın en büyük geliri olan Vezirköprü gibi bir ilçede sulama tüm tarlalara ulaşarak ikinci ve üçüncü ürün alınmasına neden olacak ve ilçede zenginleşmenin önünü açacak?
4 ilçenin toplam büyüklüğü kadar olan Vezirköprü ne zaman tek başına anılmaya başlayacak? Ne zaman merkez olarak adlandırılacak?
Bu kadar insanın sınav çilesi mesela ne zaman bitecek? Bu ilçeden sınava girmek için yarısı kadar büyüklükte bile olmayan ilçelere taşınacak insanlar..
Yeni yıl, yeni umut..
2016 köhnedi gitti.
2017 yeni bir umut olacak mı, birlikte göreceğiz.
Umarım, 2017 yeni konuları ele aldığımız, ‘yapılacak’ değil, ‘yapılıyor’ dediğimiz bir yıl olur.
Tüm okuyucularımıza, sevdikleri ile birlikte sağlıklı nice yıllar dilerim.

Share
862 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Beklemeye devam!

  24 Kasım 2021 Köşe Yazıları

  “Kavak OSB Yatırımcılara Fırsat sunuyor.” “Kavak OSB Yatırımcılar için çekim merkezi” “Kavak OSB Samsun'un en büyüğü olacak” “Havza OSB'de 50 milyon liralık yeni yatırım” “Havza OSB'ye 10 milyon liralık yatırım kararı” “Havza OSB'de 7 milyon euroluk yeni yatırım kararı” “Suluova OSB'ye 6 ayda 24,5 milyon yatırım” “Merzifon OSB'ye 19 fabrika geliyor” “Vezirköprü'ye 3 sanayi yapılacak” “Vezirköprü'ye en özel OSB yapılacak” İnternette bir arama motoruna ilçelerin ismiyle birlikte OSB haberleri yazın, karşınıza bu haberler çıkıyor. Samsu...
 • AĞAÇ- İŞ OLMAZSA VEZİRKÖPRÜ KÖY OLUR

  24 Kasım 2021 Köşe Yazıları

  Samsun'dan sık sık ziyaretimize gelen dostumuz Şaban Bey'le sohbet ediyoruz. Şaban Bey toplumsal konulara ülke ve dünya sorunlarına kafa yoran, düşünce üreten bir dostumuz. Sohbet ederken fikir olarak yararlandığım için kendisini dikkatle dinlerim. Vezirköprü ile ilgili gözlemlerini şöyle anlatıyor dostum Şaban Bey. Yıllardan beri Vezirköprü'ye gelirim. Her sosyal sınıfla toplumsal, siyasal sohbet ederim. Yıllardır Vezirköprü'nün makûs talihi hiç değişmez. Örneğin; Türkiye'de otoban olmayan yollar pek kalmadı. Havza'dan Vezirköprü yoluna gi...
 • İlçe Tarım ve Kenevir..

  17 Kasım 2021 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz haftaki sorularımıza bir hayli destek aldık. Vezirköprü'nün yıllarca süren ve neredeyse değişmeyen sıkıntılarından bazılarını yeniden hatırlattık. Unutmuş olduklarımızın bazılarını da hatırlatan okuyucularımız oldu. Bunlardan biri “İlçe Tarım Binası'nın akıbeti ne oldu?” diğeri ise “Vezirköprü kenevir başkenti olacaktı. Endüstrisi Vezirköprü'de gelişecekti. Ne oldu?” şeklindeydi. Böylesine önemli iki konuyu atladığım için okuyucularımdan özür dileyerek ekliyorum. Vezirköprü'ye yatırım yapılacaksa, bir eksikliği giderilecekse ya tasa...
 • Cevaplayamadığımız sorular?

  10 Kasım 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'nün sorunlarını sıralamak insana keyif vermiyor. Ancak, dillere pelesenk olan, bizim sormaktan bıkmadığımız önemli kısmına ise doyurucu cevap bulamadığımız sorularımızı sıralamak istedim. Havza - Vezirköprü yolu ne zaman tamamlanacak? Yol Vezirköprü'ye kadar gelecek mi, yoksa yakınlarında mı bitecek? Bu yol hangi güzergâhı kullanacak? Vezirköprü-Durağan yolu yapılacak mı? Yapılacaksa ne zaman? Vezirköprü'nün diğer çevre ilçelerle olan bağlantıları ne zaman yapılacak? Vezirköprü Besi OSB ne zaman başlayacak, ne zaman tamamlanacak? ...